Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
Ankieta
Twoja ulubiona bajka:
 
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Home Wydarzenia

Wydarzenia

Drzwi otwarte

Dnia 28 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się Drzwi Otwarte dla rodziców i dzieci nie uczęszczających do przedszkola. Przybyłych gości tańcem i piosenką powitały dzieci z grupy ,,Misiów”. Przyszli przedszkolacy mieli możliwość zwiedzić przedszkole, z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zabawach rytmicznych prowadzonych przez pana Macieja Gabałę z zespołu Tryton. Dzień ten dostarczył przybyłym maluchom mnóstwo radości i pokazał, że w naszym przedszkolu mo...żna wspaniale spędzać czas. Na zakończenie odbyło się zebranie informacyjne dla rodziców, pani dyrektor omówiła szczegółowe zasady rekrutacji do Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi”.

Więcej…

 

Balik w przedszkolu

Karnawał to czas tańców i zabaw. Tak też było w naszym przedszkolu, w ostatni piątek stycznia. Od samego rana cały budynek tętnił gwarem i rozbrzmiewał muzyką. Przychodzące z rodzicami dzieci, miały możliwość uwiecznienia swoich strojów na zdjęciach wykonywanych przez fotografa. Wszyscy nawzajem podziwiali swoje piękne przebrania, które zorganizowali im pomysłowi rodzice. Były więc księżniczki, królewny i królewicze, wiele postaci z bajek dawnych oraz ws...półczesnych.

Więcej…

 

Zabawy na śniegu

Zabawy na świeżym powietrzu to coś, co wszystkie dzieci lubią najbardziej. Korzystając z uroków tegorocznej zimy przedszkolacy bawili się na śniegu nie tylko w naszym przedszkolnym ogrodzie. Milusińscy oddali się zimowemu szaleństwu lepiąc śniegowe bałwany i rzucając śnieżkami, panie nauczycielki wyglądały niecodziennie ,,zaatakowane” przez dzieci śniegowymi kulami. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, gdyż dzieci wiedzą, że zabawy na śniegu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z radosnymi uśmiechami wrócili do przedszkola na ciepły obiadek.

Więcej…

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień 20 stycznia był wielkim świętem w naszym przedszkolu. Tego dnia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci od wielu dni przygotowywały się do przyjęcia tak ważnych dla siebie gości. Wszyscy starali się, mimo okresu chorobowego, sprostać zadaniom i nauczyć się jak najwięcej, i jak najlepiej. Sale i korytarze wypełniły się kwiatami, serduszkami, obrazkami i różnymi dekoracjami wykonanymi przez dzieci pod kierunkiem nauczycielek.

Więcej…

 

Jasełka u wiewiórek

Wiewiórki wraz z nauczycielkami i panią woźną zaprosiły rodziców na popołudniowe spotkanie noworoczne, podczas którego zaprezentowały przygotowane Jasełka. Po występach zaproszeni goście smakowali własnoręcznie upieczonych przez dzieci pierniczków.

Galeria

 

XXV FINAŁ WOŚP

15 stycznia podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przedszkolacy swymi występami przyciągnęli do Centrum Kultury w Krobi swoich bliskich.
W tym roku umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci z grupy ,,Misiów” i ,,Biedronek”. W odświętnych strojach przepięknie wykonały układy choreograficzne do utworów tematyce minionych świąt. Duży aplauz rozległ się na widowni podczas pokazu tanecznego z chustami.

Więcej…

 

Piernikowe Spotkanie u ,,Misiów”

We wtorek, 10 stycznia ,,Misie” wraz z paniami zaprosiły swoich rodziców na PIERNIKOWE SPOTKANIE, aby zaprezentować im świąteczno – noworoczny program artystyczny. Na ten szczególny dzień dziewczynki zamieniły się w białe śnieżynki, a chłopcy w zielone elfiki, a całość ich stylizacji dopełniły srebrne i zielono – czerwone łańcuchy oraz chusteczki założone na dłoniach i szyi. Również sala zmieniła się nie do poznania stwarzając zimowy klimat rozświetlony kulami świetlnymi i latarenkami. Spotkanie zakończyło się wspólną biesiadą przy kawie i pierniczkach upieczonych przez dzieci.

Więcej…

 

Przedszkolacy w Orszaku Trzech Króli

6 stycznia po raz pierwszy w Krobi ( jednym z 515 miast w Polsce) przeszedł Orszak Trzech Króli. Wśród uczestników nie zabrakło dzieci z naszego przedszkola. W strojach aniołków i pasterzy raźno kroczyły ulicami miasta zaraz za powozem Królów i chorągwiami. Dzieci obejrzały szopkę z małym Jezusem, Maryją, Józefem i aniołkiem, przy której pozowały z ks. prob. kan. Janem Reszelewskim. Po posileniu się pysznymi wypiekami Kół Gospodyń Wiejski...ch z naszej gminy i rozgrzaniu się gorącą herbatą zaprezentowały się na scenie.

Więcej…

 

Wizyta Gwiazdora

Grudzień, to miesiąc adwentu a zarazem czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W wielu domach dzieci czują atmosferę zbliżających się świąt, widzą przygotowania do nich, chodzą z lampionami wcześnie rano na roraty do kościoła. Pani katechetka na religii też przybliża dzieciom tematykę świąteczną a wszystkie zajęcia prowadzone przez nauczycielki wprowadzają przedszkolaków w niepowtarzalną atmosferę tradycji ,,gwiazdkowych”.

Więcej…

 

Świąteczny stroik

„Świąteczny stroik” to temat organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Krobi, konkursu dla dzieci. Przedszkolacy, wraz ze swoimi rodzicami, zaangażowali się w tworzenie małych dzieł. Były więc w użyciu gałązki sosnowe i świerkowe, figurki, szyszki, świece, brokat i wiele innych materiałów, potrzebnych do wykonania pięknych stroików.

Więcej…

 

Wizyta w piekarni

W grudniu ,,Misie” wybrały się na pieszą wycieczkę do PIEKARNI CIASTKARNI Grzegorza Jesiaka w Krobi. Powód wizyty był podwójny. Po pierwsze przedszkolacy złożyli życzenia wszystkim pracownikom z okazji ich święta, które przypada 11 listopada, a po drugie chcieli wręczyć p. Grzegorzowi Jesiakowi dyplom PRZYJACIELA PRZEDSZKOLA i podziękować za współpracę z Przedszkolem Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi.

Więcej…

 

,,Mikołaje 2016’’

Przedszkole Samorządowe „ Pod Świerkami” w Krobi odpowiedziało po raz kolejny na zaproszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu do wspólnego działania pod nazwą ,,Mikołaje 2016 – akcja pomocowa na rzecz dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej’’.  Projekt zakładał zbiórkę zabawek, gier edukacyjnych, książek, przyborów szkolnych i słodyczy dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej z Gminy Krobia.

Więcej…

 

Wizyta św. Mikołaja

6 grudnia przywitał nas prawdziwą zimową pogodą – spadł śnieg i św. Mikołaj mógł przyjechać do dzieci saniami. Wszyscy długo Go oczekiwali, ale rozumieli, że ten dobry święty musi odwiedzić tego dnia dużo dzieci. Podczas oczekiwania na miłego gościa dzieci utrwalały sobie wierszyki i śpiewały okolicznościowe piosenki. Radości nie było końca, gdy za oknami przedszkola pojawił się upragniony gość z aniołkiem.

Więcej…

 

PRZEDSZKOLNE PIERNICZKI

Początek grudnia, wiąże się w Przedszkolu Samorzadowym „Pod Świerkami” w Krobi z nową tradycją, a mianowicie pieczeniem pierników. Niezaprzeczalny udział w tym działaniu mają dzieci. Wyposażone w fartuchy, wałki i foremki ugniatają, wałkują i wycinają przeróżne wzory z ciasta piernikowego. Przy tej okazji słuchają piosenek i opowiadań o świątecznych tradycjach i związanych z tym przygotowaniach.

Więcej…

 

Andrzejkowe zabawy w przedszkolu

Tego roku, nauczycielki zorganizowały dzieciom „andrzejkowe zabawy” w dwóch dniach – 29 i 30 listopada. A to ze względu na wyjazdy dzieci na basen do Gostynia. Andrzejki wprowadziły dzieci w świat fantazji i magii. Była to okazja by przedszkolacy mogli się dowiedzieć o tradycjach kultywowanych przez wiele lat w Polsce. Mogli obejrzeć okolicznościowe dekoracje z symbolami nieodłącznie związanymi z tym dniem.

Więcej…

 

Dzień Pluszowego Misia

Przedszkolacy i tego roku nie zapomnieli o tym dniu. Wiele dzieci przyniosło swoje misie do przedszkola. Pojawiły się, więc Uszatki, Kubusie Puchatki, Coralgole oraz wszelkiego rodzaju misie – wielkie, małe i malutkie, czarne, białe i w różnych innych kolorach. Również niektóre nauczycielki prezentowały swoje misiaki z dzieciństwa lub na swoich strojach. Dzieci mogły bawić się wspólnie wymieniając się przyniesionymi z domu swoimi ulubieńcami. Grupa „Misiów” miała też odwiedziny dzieci z innych sal, z okazji swojego święta.

Więcej…

 

Przedszkolne obchody ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Już od pierwszych dni listopada dzieci z grupy „Biedronek” przygotowywały się do obchodów tego dnia w przedszkolu. Uczyły się wierszy i piosenek patriotycznych, które miały być wykorzystane do stworzenia „programu artystycznego” związanego tematycznie ze Świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę 77 lat temu.

Więcej…

 

ŚWIĘTO POCZTOWCÓW

Ludzie jeszcze listy piszą… tego między innymi dowiedzieli się przedszkolacy w Urzędzie Pocztowym w Krobi. Starsze dzieci były tam z wizytą z okazji DNI PRACOWNIKÓW POCZTY. Poświęcili oni dzieciom swój czas i wraz z naczelnikiem poczty, opowiedzieli o pracy w urzędzie pocztowym. Pokazali różne pomieszczenia, niedostępne zazwyczaj dla codziennych klientów i szeroki asortyment produktów przeznaczonych do sprzedaży oraz zademonstrowali urządzenia pomocne przy wysyłaniu listów i różnorodnych przesyłek.

Więcej…

 

WIELKIE ŚWIĘTO U JEŻYKÓW - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

28 października 2016r., po dwóch miesiącach uczęszczania do przedszkola, jedenaścioro dzieci z grupy ,,Jeżyków’’ zostało pasowanych na przedszkolaków. Zanim to jednak nastąpiło, kandydaci na ,,prawdziwych’’ przedszkolaków musieli się nauczyć wielu rzeczy. Oprócz różnorodnych piosenek, tańców i okolicznościowych wierszy opowiadających o życiu przedszkolaka, poznawali zwyczaje, reguły i zasady postępowania w grupie. Uczyli się wspólnie bawić w sali i w ogrodzie przedszkolnym, dbać o czystość, razem jeść posiłki, wychodzić na spacery, a przede wszystkim brać udział w zajęciach. Wielką pomocą służyli w tych trudnych zadaniach starsi koledzy i koleżanki.

Więcej…

 

Wizyta policjantów

W deszczowy dzień, 6 października 2016r., nasi przedszkolacy mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu z policjantami, przedstawicielami Komendy Powiatowej w Gostyniu. Wizyta odbyła się w dwóch grupach: dzieci starsze odwiedził pan policjant, a młodsze – pani policjantka. Tematyka w obu grupach była podobna, dzieci dowiedziały się w przybliżeniu, jak wygląda praca w policji, co trzeba umieć i jakim być, by zostać policjantem.

Więcej…

 
Więcej artykułów…